YGS, LYS, DGS, KPSS, YDS vb. sınavları hakkındaki tüm bilgiler sinavbilgisi.com da!

2016 JANA Başvuru Tarihleri, JANA Sınav Tarihleri, JANA Sınav Sonuçları

2016 Jandarma Genel Komutanlığı Jandarma Astsubay Temel Kursu Giriş Sınavı (2016 JANA Sınavı), 20 Şubat 2016 tarihinde yapılacaktır.

JANA Sınavına başvuru süresi 12 Ocak 2016 tarihinde başlayıp, 21 Ocak 2016 tarihinde de son bulacak. Bu sınava başvurma, sınavın uygulanması ve değerlendirilmesi ile yerleştirme işlemlerine ilişkin bilgiler, 2016 JANA Sınavı Kılavuzunda yer almaktadır. Kılavuz dağıtımı yapılmayacaktır.

Adaylar, Kılavuz ile başvuru merkezleri bilgilerine ve sınav başvuru detaylarına BU ADRESTEN ulaşabilirler. JANA Sınavı ile ilgili ayrıntılı bilgi sınav kılavuzunda verilmektedir. Sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Ayrıca adaylar sınav başvuru işlemlerini ÖSYM'nin (https://ais.osym.gov.tr/) internet adresinden gerçekleştirebilirler..

2016 Jandarma Genel Komutanlığı Jandarma Astsubay Temel Kursu Giriş Sınavı Sonuçları (2016 JANA Sonuçları), 03 Mart 2016 tarihinde açıklanacaktır.

JANA sonuçları kaç yıl süresince geçerli olacak?
Jandarma Astsubaylık Sınavı (JANA) yazılı sınav sonuçları sınavın yapıldığı yıl için geçerli olacaktır.

Jandarma Astsubaylık Sınavı’na (JANA) kimler başvuru yapabilir?Jandarma Astsubaylık için yaş sınırı var mı?
Jandarma Astsubaylık Sınavı’na ön lisans son sınıf/mezunu adaylar için; 25 yaşını doldurmamış olmak, bir üst yaştan gün almamış olmak (01 Ocak 1990 ve daha sonra doğmuş olmak), lisans son sınıf/mezunu adaylar için; 27 yaşını doldurmamış olmak, bir üst yaştan gün almamış olmak (01 Ocak 1988 ve daha sonra doğmuş olmak. Jandarma Astsubaylık Yazılı Sınav Kılavuzunda belirtilen üniversitelere bağlı; fakülte, yüksek okul ve meslek yüksek okullarından en az önlisans eğitim düzeyinde mezun olmak veya en geç kayıt kabul tarihine kadar (Muhtemelen Ağustos 2015) mezun olabilecek durumda olmak, (Kayıt kabul tarihine kadar mezun olamayan adayların okula kayıtları yapılmayacaktır.)

Benzer Makaleler