YGS, LYS, DGS, KPSS, YDS vb. sınavları hakkındaki tüm bilgiler sinavbilgisi.com da!

Ösym Kaymakamlık Sınavı Başvurusu 2016

Ösym 2016 Kaymakamlık sınavı ne zaman yapılacak?ÖSYM 2016 Kaymakamlık sınavı başvuru takvimi.. Kaymakamlık 2016 başvuruları başladı mı? 2016 kaymakamlık sınavına kimler başvurabilir? Ösym kaymakamlık sınavı başvurusu nasıl yapılır? Ösym 2016 kaymakamlık sınavı giriş belgesi nereden alınır? Kaymakamlık sınav ücreti nereye yatırılır?

2016 Kaymakamlık Sınavına,sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle otuzbeş yaşını doldurmamış (01 Ocak 1981 ve daha sonra doğmuş)olanlar başvurabileceklerdir.Bu şartı taşımayan adayların başvurusu sistem tarafından
kabul edilmeyecektir.
Adaylar başvurularını, 2016 Şubat ayında ÖSYM’nin belirlediği tarihler arasında bir başvuru merkezinden veya https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden yapacaklar ve sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır.

2016 Kaymakamlık Sınavı başvuruları,online, ÖSYM başvuru merkezleri (Tüm il/ilçe ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri) aracılığıyla veya bireysel olarak İnternet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden) kabul edilecektir. ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinin adresi, ÖSYM’nin İnternet sayfasında yer almaktadır. ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri başvuruları, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri arasında alacaklardır. ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sisteminde hiçbir kaydı bulunmayan adaylar ile ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sisteminde eğitim bilgisi bulunmayan/sistemde mevcut eğitim bilgisinde değişiklik olan adaylar ile ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı bulunmayan adaylar, başvurularını ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden yapacaklardır.

Sınava; Üniversitelerin, Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki en az dört yıl süreli fakültelerden
mezun olan adaylar başvurabilecektir. Sınava başvuru koşullarını taşımayan, belirtilen mezuniyet alanlarından mezun olmadığı halde sınava giren adaylar, başarılı olsalar da İçişleri Bakanlığı tarafından mülakata çağrılmayacak ve atamaları yapılmayacaktır.

Benzer Makaleler